moštenec.sk
 FAQFAQ    HľadaťHľadať    Zoznam užívateľovZoznam užívateľov    RegistráciaRegistrácia   NastaveniaNastavenia   PrihláseniePrihlásenie 

"Cesta" do a cez Mostenec... ako dlho este ???!!!
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    moštenec.sk -> Dianie v Moštenci
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Je to normalne?
Urcite to nieje normalne!
94%
 94%  [ 17 ]
Je mi to jedno!
0%
 0%  [ 0 ]
Mne tento stav vyhovuje!
5%
 5%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 18

Autor Správa
pego
Site Admin


Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 17. Júl 2006 19:11    Predmet: "Cesta" do a cez Mostenec... ako dlho este ???!!! Odpovedať s citátom

Ako dlho a preco taky chaos pri stavbe jednej kanalizacie?? Kazda cast mostenca rozbita, nic nedokoncene, zle oznacenie, vsade nacate nikde nedokoncene, niekde otrasne zaplatane... To snad nie je normalne, nemyslite.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Katka



Bydlisko: HM/BA alebo skôr BA/HM

PríspevokZaslal: 18. Júl 2006 8:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Pretože firma, ktorá sa začína na SKA... a končí na ...NSKA si môže dovoliť všetko. Twisted Evil
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
arthur




PríspevokZaslal: 19. Júl 2006 7:39    Predmet: Odpovedať s citátom

vazeni, takto to funguje na slovensku..
takto sa vyhravaju zakazky na slovensku..

pri komunikacii s roznymi inziniermi a inzinierkami z SVS a SKANSKA vyplynulo z rozhovorov tolko skutocnosti a zistil som tolko veci, ze sa rozum zastavuje..

jeden z inzinierov mi medzi recou prezradil, ze SKANSKA taketo nieco nerobi, nemali skusenosti ani vlastnu technologiu a mechanizaciu..
ved kazdy sudny clovek si vsimol, ze celu kanalizaciu robia za pomoci 2 viacucelovych bagrov inej subdodavatelske firmy (6inz.) a k tomu zopar lopat, krompacov a chudakov robotnikov - 'pesiakov'..

dalsia inzinierka z SVS este v marci 2006 v rozhovore pre povazkobystricke novinky prislubila, ze cesta sa da okamzite do poriadku, hned ako zmizne sneh..
to urcite Smile ..
nasledovali vyhovorky, ze to je komplikovana stavba a este sa musia vykonavat tlakove a kamerove skusky atd. ...

inak, spolocna retorika SVS a SKANSKA:
"... co sa mi o tom budeme s Vami bavit, vy ste laik, nerozumiete tomu..."

vysledkom je cesta v stave v akom sa nachadza uz takmer rok.. na niektorych usekoch sa kanalizacia dokonca po pokladne poskodila a cesta musela byt znovu rozkopana.. to uz je tragikomicke.. usmevne..

z mosteneskej cesty mam poskodeny podvozok na aute, ktory mi nikdy nikto nezaplati..
naviac sa mi minuly tyzden v dolnom mostenci stala nehoda.. no nehoda.. pan sofer z inej subdodavatelskej firmy, ktora ma na starosti upravu vrchneho stavu vozovky, mi na vozidle liaz presiel po celom lavom boku auta.. vysledky uvidite cochvila v galerii..

ja osobne sa s tym uz zacinam zmierovat.. nema vyznam sa nad tym vsetkym rozculovat..
a uz vobec nema vyznam nieco riesit..

uvedomte si ludia, ze sme v tejto veci uplne bezmocni..
niekto si s namim zahrava velmi spinavu hru!
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mifiak



Bydlisko: HM

PríspevokZaslal: 20. Júl 2006 13:19    Predmet: Odpovedať s citátom

arci ma pravdu, treba sa s tym asi jednoducho zmierit...viceri ludia, ktori maju aky-taky vplyv a kontakty, sa s tym pokusili nieco spravit..bezvysledne. mam pocit, ze okolo druzstva cez cierne haje je lepsia cesta do mesta..ak mozem poradit teda...
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
arthur




PríspevokZaslal: 20. Júl 2006 15:16    Predmet: Odpovedať s citátom

mifiak Napísal:
arci ma pravdu, treba sa s tym asi jednoducho zmierit...viceri ludia, ktori maju aky-taky vplyv a kontakty, sa s tym pokusili nieco spravit..bezvysledne. mam pocit, ze okolo druzstva cez cierne haje je lepsia cesta do mesta..ak mozem poradit teda...


ja som zase uvazoval, ze je lepsie pocas safarenia svs a skanska kupit nejaku starsiu skodovicu a auta menit niekde na salasi, alebo na rozkvete.. Wink

kde sme sa to preboha dostali, ze ludia su nuteni takto kalkulovat?
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Katka



Bydlisko: HM/BA alebo skôr BA/HM

PríspevokZaslal: 21. Júl 2006 7:17    Predmet: Odpovedať s citátom

arthur Napísal:
ja som zase uvazoval, ze je lepsie pocas safarenia svs a skanska kupit nejaku starsiu skodovicu a auta menit niekde na salasi, alebo na rozkvete.. Wink

kde sme sa to preboha dostali, ze ludia su nuteni takto kalkulovat?


Jaj sused, mohol si sa usetrit, nerozmyslat a setrit mozog v tomto teple. Stacilo sa ma opytat Very Happy Vsimol si si niekedy, na com brazdim mostenske jarky?!? Laughing ...len na tom salasi ani rozkvete som este nenasla ziadne lepsie odomknute s klucom v zapalovani Crying or Very sad
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dáška



Bydlisko: Horný Moštenec, Rozkvet

PríspevokZaslal: 23. Júl 2006 12:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsetci mame pravdu, nie je to normalne. Ale sikovni ludia su sikovni. A ak s tym chceme nieco urobit, musime sa stazovat, stazovat, stazovat a stazovat. Moju mamu v Skanskej oznacili za "chronicku stazovatelku". Cim viac ludi sa bude stazovat, tym lepsie. Mozno nas nakoniec budu brat aspon trochu vazne. Takze vas prosim, aby ste nevahli, zavolali a postazovali sa. Mad
Tu su kontakty: Ing. Kvassayova 0905 850 671, Ing. Koren 0904 701 551.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
arthur




PríspevokZaslal: 24. Júl 2006 9:06    Predmet: Odpovedať s citátom

este doplnim kontakty, ktore poslala Daska..

0902986283 - Ing. Mokry - SKANSKA - stavbyveduci - tento je celkom ochotny..
0903256573 - Ing. Zajonc - SKANSKA - stavbyveduci a myslim, ze zodpovedny za realizaciu kanalizacie v celom okrese - tento je neprijemny a ma pripavene same vyhovorky o tom aki sme vsetci laici a co ho vobec obtazujeme..
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
arthur




PríspevokZaslal: 24. Júl 2006 9:14    Predmet: Odpovedať s citátom

btw, ludia viete o tom, ze cesta medzi hornym a dolnym mostencom je urobena uz akoze NAHOTOVO???

je to zabavne, ale podla SKANSKA oni opravia iba polovicu vozovky, ktoru si rozkopali..

druha cast vozovky, ktora sa v dosledku pretazovania na niektorych miestach uplne porozpadavala a poprepadavala, ich nezaujima..
taketo miesto je napr. pri DK trade a febro.

vraj za to moze aj priemyselna zona, ktora je umiestnena v mostenci a tazke nakladne auta..

dalsia skutocnost je ta, ze aj ta polovica cesty je spravena absolutne neodborne.. koberec a vozovku upravovali iba rucnym vibracnym valcekom, kde by podla mna mal byt pouzity velky valec urceny na zhutnovanie vozoviek..
DOSLEDOK: uplne nerovny a 'drncajuci' povrch vozovky, otvory na kanalizaciu su niektory vyssie, niektory nizsie (ale to uz akoze dali do poriadku - vyrezali zaplatu na ich novom koberci a zaplatali nanovo Very Happy Very Happy)

takto upravenej vozovke davam zivotnost rok.. kriticka bude zima, vtedy sa to vsetko rozmeli..
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Mirec9
Anonymný



PríspevokZaslal: 25. Júl 2006 23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazdy tu ma pravdu. Ja by som tiez najradsej tych vsetkych inzinierov, co sa v kanalizaciach a suvisiacich cinnostiach (akoze) vyznaju chytil za rit a za obocie a odvliekol az do Presporku, ak nie dalej.'Confused'
Confused Ja som mal pred rokom vo sne vidzenie, a tak to aj dopadlo. Spomeniete si zavse na tu kraaaasnu rovnu cestu? Takuto: _____________________ A teraz? __/^%\__/\/**\__ Tankodrom je slaby vyraz. 'Evil or Very Mad'
Evil or Very Mad
A este nieco. Stavim sa s vami o flasku vyskocku, ze ked to dokoncia, tak to bude na 100% vseeeeeeetko fungovat a budeme s tym nadmieru spokojni. Neviem ci nasi nebudu chodit s..t ku mne do mesta.
Gratulujem vedeniu spominanej firmy a zelam im aspon tolko uspechov ako doteraz.
P.S.: Niekedy davno jeden slavny mudrc (Miro Ferenec myslim...) povedal: "Nikto neni je taky duhy, aby do truhly nevesiel" Confused
PAPA
Mirec9



Bydlisko: H.M. 202, / P.B.

PríspevokZaslal: 25. Júl 2006 23:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pochvalen. Kurnik, teraz citam v registracnych podmienkach, zevraj sa sem nemaju posielat ziadne vety s vyhraznym podtextom Shocked Tak o tej truhle, to som len jakoze... Laughing
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ML
Anonymný



PríspevokZaslal: 27. Júl 2006 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna by mali ludia napisat peticiu ako protest a sankciovat tu radsej nemenovanu firmu, za neschopnost, nekvalifikovano vykonanu pracu a nedodrzanie terminov. Ved po tej ceste sa nebude cochvila dat chodit ani peso!
Dáška



Bydlisko: Horný Moštenec, Rozkvet

PríspevokZaslal: 28. Júl 2006 19:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Az teraz vidim, kolkym ludom to vadi. Dufam, ze sa aj tolki stazuju.
No ale co sa nam nepaci na tych vyopalovanych robotnikoch? Ved makaju ako za statne peniaze.
Segra tvrdi, ze vrchol vsetkeho je, ze su skaredi. Laughing Co na tom, ze robia nekvalitne, flakaju sa, ... Najhorsie, ze su otrasni.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
KUBKO205



Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 28. Júl 2006 20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som toho isteho nazoru sice este Mostenske cesty nebrazdim ale ustopovat takym smradom je myslim hamba pre nas... Treba stale dobiezat a spravit s tym poriadok. Tak na to by som sa pozrel aby nam niaki ..... rozbili cely Mostenec a s kludnou dusou odisli??? Toto nieeeeeeee Mostenec toto nie!!! Tak co Páni zo skanskej??? Banníci... Smile

Naposledy upravil KUBKO205 dňa 10. Aug 2006 20:24, celkom upravené 1 krát
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
arthur




PríspevokZaslal: 29. Júl 2006 11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

skutocne nie je na mieste byt podrazdeni na obycajnych robotnikov..
'za nitky' taha vrchnost..

i ked musim pripustit, ze pripojku ku nam domov robili na 2 krat (na moj podnet), a pri realizacii su priamo robotnici, ale ti predsa maju pri sebe priamych nadriadenych ako majstrov a stavbyveducich atd., ktori musia na priebeh stavby dozerat docerta!

my sme mali tak odflaknutu pripojku, ze az hroza..
- na 2x nam rezali murik pred domom, z toho na 1. krat nam mierne pohli s plotom (vidiet to na tom, ze brana sa nam otvara sama Smile)
- dvor nam nedali do povodneho stavu
- farebnym sprejom nastriekali na plotovy murik nejake znacenie akoze nic
- sachta vo dvore sa skladala z troch na sebe ulozenych, pohyblivych casti, takze to nebolo absolutne stabilne.. v dosledku toho tam spadla brachova priatelka Sad .. nastastie si to odniesli iba jej nohavice..

stale som pevne presvedceny o tom, ze najvacsiu vinu nenesu robotnici, ale majstri, stavbyveduci a riadiaci pracovnici zo skanska a svs, ktori by mali tlmocit staznosti ludi a referovat priebeh realizacie stavby svojim nadriadenym
.. a priznajme si, chybu nesu aj vybor mestskej casti horneho a dolneho mostenca.. ja osobne nevidim ziadne intervencie z ich strany Sad
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
RuDi



Bydlisko: Dedinka v Údolí

PríspevokZaslal: 31. Júl 2006 10:36    Predmet: Odpovedať s citátom

tiez si mylim, ze ak chceme nieco dosiahnu tak sa treba uberat cestou, ktora ide cez zastupcou v mestskej rade. Totiz ked tu cestu dokoncia tak pride na rad kolaudacia zo strany stavebneho uradu (príslušné oddelenie mestského úradu) a tam je moznost ako sa da SCANSCA prinutit to urobit poriadne. Hned prvy odkaz ktory som vyguugloval o kolaudacii mi dava zapravdu http://www.brickon.sk/020_ideme/05_kolaudacia/1_kolaudacne.html

Smile mimochodom myslim, ze jeden z nasim nemenovanych ex-starostov je v "Komisii pre životné prostredie, výstavbu a dopravu" ...http://www.povazska-bystrica.sk/komisie-mestskeho-zastupitelstva.phtml?id3=1511&id2=0&id2=0

Smile cesty su len treba tlacit na achilovu petu
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
NORDICK



Bydlisko: Horny Mostenec

PríspevokZaslal: 31. Júl 2006 10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

RuDi Napísal:
tiez si mylim, ze ak chceme nieco dosiahnu tak sa treba uberat cestou, ktora ide cez zastupcou v mestskej rade. Totiz ked tu cestu dokoncia tak pride na rad kolaudacia zo strany stavebneho uradu (príslušné oddelenie mestského úradu) a tam je moznost ako sa da SCANSCA prinutit to urobit poriadne. Hned prvy odkaz ktory som vyguugloval o kolaudacii mi dava zapravdu http://www.brickon.sk/020_ideme/05_kolaudacia/1_kolaudacne.html

Smile mimochodom myslim, ze jeden z nasim nemenovanych ex-starostov je v "Komisii pre životné prostredie, výstavbu a dopravu" ...http://www.povazska-bystrica.sk/komisie-mestskeho-zastupitelstva.phtml?id3=1511&id2=0&id2=0

Smile cesty su len treba tlacit na achilovu petu


Rudi, lenze si treba uvedomit jednu vec. A tou je, ze mame zastupcu v Mestskom zastupitelstve za mestsku cast. A ten by to mal v prvom rade zacat vybavovat. Komisia to moze posudit, ale navrh musi od niekoho kompetentneho prist... Aby mala vobec co posudzovat
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
arthur




PríspevokZaslal: 31. Júl 2006 11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

NORDICK Napísal:
RuDi Napísal:
tiez si mylim, ze ak chceme nieco dosiahnu tak sa treba uberat cestou, ktora ide cez zastupcou v mestskej rade. Totiz ked tu cestu dokoncia tak pride na rad kolaudacia zo strany stavebneho uradu (príslušné oddelenie mestského úradu) a tam je moznost ako sa da SCANSCA prinutit to urobit poriadne. Hned prvy odkaz ktory som vyguugloval o kolaudacii mi dava zapravdu http://www.brickon.sk/020_ideme/05_kolaudacia/1_kolaudacne.html

Smile mimochodom myslim, ze jeden z nasim nemenovanych ex-starostov je v "Komisii pre životné prostredie, výstavbu a dopravu" ...http://www.povazska-bystrica.sk/komisie-mestskeho-zastupitelstva.phtml?id3=1511&id2=0&id2=0

Smile cesty su len treba tlacit na achilovu petu


Rudi, lenze si treba uvedomit jednu vec. A tou je, ze mame zastupcu v Mestskom zastupitelstve za mestsku cast. A ten by to mal v prvom rade zacat vybavovat. Komisia to moze posudit, ale navrh musi od niekoho kompetentneho prist... Aby mala vobec co posudzovat


myslim si, ze by sa nikto nemal zbavovat zodpovednosti, ale radsej pristupit ku konstruktivnejsim veciam..

poslanec moze prediskutovat podanie navrhu s vmc a takisto vmc moze tlacit na poslanca, aby podal navrh..

a v nasom pripade by to mohlo byt jednoduchsie o to, ze clen "komisia pre zivotne prostredie, vystavbu a dopravu" je aj clenom vmc horny mostenec:
http://www.povazska-bystrica.sk/vmc-v-meste.phtml?id3=8325&id2=0
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Anonymný




PríspevokZaslal: 01. Aug 2006 11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Arthur kedy hodis do galerie fotky. Som zvedavy ako skonci 206 po prejdeni liazkou. Smile

arthur Napísal:
vazeni, takto to funguje na slovensku..
takto sa vyhravaju zakazky na slovensku..

pri komunikacii s roznymi inziniermi a inzinierkami z SVS a SKANSKA vyplynulo z rozhovorov tolko skutocnosti a zistil som tolko veci, ze sa rozum zastavuje..

jeden z inzinierov mi medzi recou prezradil, ze SKANSKA taketo nieco nerobi, nemali skusenosti ani vlastnu technologiu a mechanizaciu..
ved kazdy sudny clovek si vsimol, ze celu kanalizaciu robia za pomoci 2 viacucelovych bagrov inej subdodavatelske firmy (6inz.) a k tomu zopar lopat, krompacov a chudakov robotnikov - 'pesiakov'..

dalsia inzinierka z SVS este v marci 2006 v rozhovore pre povazkobystricke novinky prislubila, ze cesta sa da okamzite do poriadku, hned ako zmizne sneh..
to urcite Smile ..
nasledovali vyhovorky, ze to je komplikovana stavba a este sa musia vykonavat tlakove a kamerove skusky atd. ...

inak, spolocna retorika SVS a SKANSKA:
"... co sa mi o tom budeme s Vami bavit, vy ste laik, nerozumiete tomu..."

vysledkom je cesta v stave v akom sa nachadza uz takmer rok.. na niektorych usekoch sa kanalizacia dokonca po pokladne poskodila a cesta musela byt znovu rozkopana.. to uz je tragikomicke.. usmevne..

z mosteneskej cesty mam poskodeny podvozok na aute, ktory mi nikdy nikto nezaplati..
naviac sa mi minuly tyzden v dolnom mostenci stala nehoda.. no nehoda.. pan sofer z inej subdodavatelskej firmy, ktora ma na starosti upravu vrchneho stavu vozovky, mi na vozidle liaz presiel po celom lavom boku auta.. vysledky uvidite cochvila v galerii..

ja osobne sa s tym uz zacinam zmierovat.. nema vyznam sa nad tym vsetkym rozculovat..
a uz vobec nema vyznam nieco riesit..

uvedomte si ludia, ze sme v tejto veci uplne bezmocni..
niekto si s namim zahrava velmi spinavu hru!
arthur




PríspevokZaslal: 01. Aug 2006 13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Anonymous Napísal:
Arthur kedy hodis do galerie fotky. Som zvedavy ako skonci 206 po prejdeni liazkou. Smile



kaslem uz na to.. do galerie nemam co dat.. auto som nestihol odfotit predtym ako som ho dal do servisu..
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    moštenec.sk -> Dianie v Moštenci
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 1 z 5

 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group