moštenec.sk
 FAQFAQ    HľadaťHľadať    Zoznam užívateľovZoznam užívateľov    RegistráciaRegistrácia   NastaveniaNastavenia   PrihláseniePrihlásenie 

Moštenec.sk Team

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    moštenec.sk -> Dianie v Moštenci
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Cica



Bydlisko: Horný Moščenec

PríspevokZaslal: 08. Jan 2008 11:25    Predmet: Moštenec.sk Team Odpovedať s citátom

Prečo sa nezaregistrujete ako občianske združenie na Ministerstve vnútra? Potrebujete k tomu len stanovy (spravím vám ich za milé slovo a žuvačku) a kolok v hodnote 2000 Sk. Následne môžete dostávať % z dane a navyše zastrešovať rôzne projekty, či riešiť grantové schémy. Možno by to bol významný posun vo vašej činnosti.
_________________
Martina Bednárová
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Katka



Bydlisko: HM/BA alebo skôr BA/HM

PríspevokZaslal: 08. Jan 2008 14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, uvažovali sme o registrácii už minulý rok. Je to dobrá forma podpory a pootvorené dvere k získavaniu grantov a dotácií.
V súčasnosti však prebieha rozsiahla diskusia o vládnom návrhu, ktorý by zrušil zákon 83/1990 o združovaní občanov. Návrh nového zákona je podľa viacerých mimovládnych organizácii likvidačný. Viac tu.
Stojí preto za uváženie, či je vhodné púšťať sa do registrácie teraz, keď je veľmi pravdepodobné, že sa vo februári-marci tohto roku môžu pre občianske združenia úplne zmeniť "pravidlá hry".
V každom prípade je to ďalšia z možností, ako nespať a niečo pre Moštenec robiť.
_________________
Je vás tu ako dreva v plynovej kotolni. (P.Rosso)
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cica



Bydlisko: Horný Moščenec

PríspevokZaslal: 09. Jan 2008 12:37    Predmet: Odpovedať s citátom

V každom prípade tie pravidlá hry určuje zákon a akonáhle ich niekto stanoví, nie je to o diskusií, že to mohlo byť inak, ale o tom, že ak niečo chceš z toho vyťažiť, musíš sa prispôsobiť. O pripravovanej novelizácií viem (nie je žiadne tajomstvo, že pracujem v neziskovom sektore) a určite je v tejto dobe lepšie počkať na jej schválenie, aby ste nemuseli OZ neskôr znovu registrovať ako spolok.
Ja by som v každom prípade siahla po tejto alternatíve ako urobiť vašu činnosť formálnou aj za prípadných legislatívnych obmedzení.
_________________
Martina Bednárová
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djsopo



Bydlisko: Horny mostenec

PríspevokZaslal: 15. Jún 2008 8:34    Predmet: Odpovedať s citátom

cawte ludia chcem sa opytat ako si vytvorim album lebo by som chcel pridat foto z tuningu ???? hmmmm dakujem
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djsopo



Bydlisko: Horny mostenec

PríspevokZaslal: 25. Jún 2008 19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

hallo to mi nikto nevie odpovedat??????????????????, cem si vytvorit albuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pekar



Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 26. Jún 2008 8:59    Predmet: Odpovedať s citátom

KONTAKTUJ ADMINA
_________________
Jeho blahorodie a excelencia Sir Pekar III. ze Psej uličky, bývalý miništrant, Mikuláš, Betlehemec, Gašpar v troch králoch, u železníc známy ako "Ten čo prerezal kolajnicu mokrými novinami"
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Katka



Bydlisko: HM/BA alebo skôr BA/HM

PríspevokZaslal: 26. Jún 2008 10:43    Predmet: Odpovedať s citátom

djsopo Napísal:
hallo to mi nikto nevie odpovedat??????????????????, cem si vytvorit albuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum

Napíš mi mail, čo vlastne chceš. Do fotogalérie dávam fotky z akcií a Moštenca, nerada by som vytvárala hocikomu súkromný album. Dávam na zváženie diskutujúcim... ak to bude album vašich VLASTNÝCH fotiek áut, bude vás viac, môžeme taký urobiť.
_________________
Je vás tu ako dreva v plynovej kotolni. (P.Rosso)
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    moštenec.sk -> Dianie v Moštenci
Strana 1 z 1

 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group