moštenec.sk
 FAQFAQ    HľadaťHľadať    Zoznam užívateľovZoznam užívateľov    RegistráciaRegistrácia   NastaveniaNastavenia   PrihláseniePrihlásenie 

Erb Horného Moštenca

 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    moštenec.sk -> Dianie v Moštenci
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ktorý variant erbu sa Vám páči najviac? 2. kolo
b2
10%
 10%  [ 1 ]
c1
30%
 30%  [ 3 ]
c3
10%
 10%  [ 1 ]
c5
50%
 50%  [ 5 ]
c7
0%
 0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 10

Autor Správa
pego
Site Admin


Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 07. Apr 2009 12:26    Predmet: Erb Horného Moštenca Odpovedať s citátom

Ahojte všetci ...

Hlasujte a vyberte si erb, ktorý by sa Vám páčil najviac. Váš názor budeme brať do úvahy a je možné, že práve Váš erb sa stane erbom Horného Moštenca. Po voľbách prezidenta SR sú tu ďalšie voľby. Tak sa zapojte, zahlasujte a poraďte nám, ktorý erb je podľa Vás ten najlepší, ďakujeme.

DHZ HM a VMČ HM

[/b]
_________________
- Nič a nik nieje dokonalý, stále je čo zdokonalovať!... Každý by sa mal snažiť urobiť všetko preto, aby bol on sám a svet okolo neho dokonalejší!...


Naposledy upravil pego dňa 17. Jún 2009 15:39, celkom upravené 3 krát
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
pekar



Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 07. Apr 2009 17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečne vlastný erb, na paráádu na parádu.
_________________
Jeho blahorodie a excelencia Sir Pekar III. ze Psej uličky, bývalý miništrant, Mikuláš, Betlehemec, Gašpar v troch králoch, u železníc známy ako "Ten čo prerezal kolajnicu mokrými novinami"
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jusi




PríspevokZaslal: 07. Apr 2009 18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Na takúto veľkú udalosť by sa sem mali zbehnúť šetci občania a ukázať svoj názor... Smile
My štiavničania máme tiež zvierací erb, pre ukážku http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b6/STIAVNIK_ERB.jpg/135px-STIAVNIK_ERB.jpg
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja




PríspevokZaslal: 08. Apr 2009 7:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte.... môže mi niekto povedať čo znamená ten kohút???
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jusi




PríspevokZaslal: 08. Apr 2009 7:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačí si kliknúť na červený odkaz hore v prvom príspevku od Pega Smile
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pego
Site Admin


Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 08. Apr 2009 7:35    Predmet: Co znamena kohut? Odpovedať s citátom

Ahoj "Ja".
Na Tvoju otázku "môže mi niekto povedať čo znamená ten kohút???" je odpoveď v tejto linke http://www.mostenec.sk/Erb.html
_________________
- Nič a nik nieje dokonalý, stále je čo zdokonalovať!... Každý by sa mal snažiť urobiť všetko preto, aby bol on sám a svet okolo neho dokonalejší!...
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ja




PríspevokZaslal: 08. Apr 2009 10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte ... ďakujem za vysvetlenie ten odkaz som si nevšimla....
ale aj tak sa chcem ešte spýtať...
Kedysi dávno som niekde počula, že sme mali erb na ktorom bolo vrábie (alebo ako sa to povie) žito. Vtedy sa hovorilo že ho našiel p. Lutišan Jozef (psia ulička) niekde u deda v humne???
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cica



Bydlisko: Horný Moščenec

PríspevokZaslal: 08. Apr 2009 14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

No ale Kohút??? Ako k tomu prídu ostatní Moščeňani??? Ja som za to, aby ten kohút bol v bedničke zavretý Cool
Super nápad, idem hlasovať Idea
Inak, to hrábie, či ako sa to, je asi tá rastlinná zložka vedľa kohúta. A mám problém, neviem si vybrať Shocked Jednoznačne prvých 6 kusov nie, šak to je ako z Dobšinského rozprávky. A to som už videla všetky erby v okrese našom i priľahlých Smile
Ak sa dá do toho vstupovať ešte, keby sa c 4 trošku prefarbil nasledovne: kohút červený (energia, život), halúzka zelená (príroda) a modré pozadie (pravda, duchovno vzhľadom na výraznú orientáciu obyvateľstva na náboženstvo) a tie farby sa, samozrejme, aj bez ich symboliky hodia- kohút je červený, rastliny sú zelené, nebo je modré... Len treba použiť nevtieravý odtieň modrej, lebo som si to skúšala a je jej tam dosť a použila som taký odtieň, čo mi skoro oči vybil.
Ale inak chválim, z tých "céčiek" sa dá v pohode vybrať.
_________________
Martina Bednárová
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pekar



Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 08. Apr 2009 21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Luti má erb Moštenca uz dávnejšie odfotim to a dam to sem ale este neviem ako. Tiez je tam kohut rastlina a strom
_________________
Jeho blahorodie a excelencia Sir Pekar III. ze Psej uličky, bývalý miništrant, Mikuláš, Betlehemec, Gašpar v troch králoch, u železníc známy ako "Ten čo prerezal kolajnicu mokrými novinami"
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ja




PríspevokZaslal: 09. Apr 2009 7:58    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte .... ďakujem za odpovede a vysvetlenie....
takže budem hlasovať za kohúta.... Cool
len sa neviem rozhodnúť...... c5 alebo c7 ???? Neutral
Do kedy sa môže hlasovať až do nepremeškám???? Smile
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
derick



Bydlisko: HM

PríspevokZaslal: 11. Apr 2009 15:54    Predmet: Odpovedať s citátom

a čo tak foto Joža Kohúta do toho nového erbu? Uvažoval nad tým niekto?
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
derick



Bydlisko: HM

PríspevokZaslal: 13. Apr 2009 16:21    Predmet: Odpovedať s citátom

DHZ HM je za erb c3, nakolko zástava požiarneho zboru je červenej farby a kohút s červeným pozadím by tam nevynikol
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pego
Site Admin


Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 15. Apr 2009 8:56    Predmet: Hlasovanie Odpovedať s citátom

Ako to dopadlo v prvom hlasovaní:

b2 14% [ 2 ]
c1 42% [ 6 ]
c3 7% [ 1 ]
c5 28% [ 4 ]
c7 7% [ 1 ]

ostatné 0%


Účasť 14 hlasujúcich (7dní)

Konečna fáza bude pravdepodobne nejaká kombinácia
farieb ... podľa toho, čo sa vám bude najviac páčiť.
_________________
- Nič a nik nieje dokonalý, stále je čo zdokonalovať!... Každý by sa mal snažiť urobiť všetko preto, aby bol on sám a svet okolo neho dokonalejší!...
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Cica



Bydlisko: Horný Moščenec

PríspevokZaslal: 21. Apr 2009 15:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Len tak medzi rečú... hlasovala som nakoniec, alebo len drístala??? Mi asi tá podstatná časť unikla Embarassed
mimochodom, ten, kto kreslil tú pipku na pôvodnom erbe asi veľmi talentovaný nebol Razz
_________________
Martina Bednárová
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
HejTy




PríspevokZaslal: 30. Apr 2009 18:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Sa mi tak marí, že Moščenec má názov podla nejakej rastliny, stromu alebo takého nejakého šmánia. Tak by sa to tiež mohlo zohladniť pri tom výbere - čo bude vedla toho či už kohúta alebo Kohúta. Samozrejme, ak má teda niekto tucha, ako to vyzerá, či je to strom alebo burina. Či? Wink
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Georgino



Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 27. Máj 2009 22:51    Predmet: erb Odpovedať s citátom

Zdravím vás. Ja som za erb c5.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Dáška



Bydlisko: Horný Moštenec, Rozkvet

PríspevokZaslal: 05. Jún 2009 20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo tak pridať náš nový erb na stránku? Napr. niekde na úvodnú stránku alebo tak...
_________________
Čo ma nezabije, to ma posilní.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cica



Bydlisko: Horný Moščenec

PríspevokZaslal: 08. Jún 2009 11:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Po piatkovom pobyte v pohostinstve Helen už chápem, prečo je kohút v moštenskom erbe... To je taká naša rarita... Idea
_________________
Martina Bednárová
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    moštenec.sk -> Dianie v Moštenci
Strana 1 z 1

 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group