moštenec.sk
 FAQFAQ    HľadaťHľadať    Zoznam užívateľovZoznam užívateľov    RegistráciaRegistrácia   NastaveniaNastavenia   PrihláseniePrihlásenie 

"Cesta" do a cez Mostenec... ako dlho este ???!!!
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    moštenec.sk -> Dianie v Moštenci
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Je to normalne?
Urcite to nieje normalne!
94%
 94%  [ 17 ]
Je mi to jedno!
0%
 0%  [ 0 ]
Mne tento stav vyhovuje!
5%
 5%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 18

Autor Správa
BARBICA



Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 05. Sep 2006 11:01    Predmet: cesta Odpovedať s citátom

Vie niekto, ci sa uz dnes bola previest pani investorka Kvassayova po nasej super ceste ???
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
arthur




PríspevokZaslal: 05. Sep 2006 15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

dnes cca 10:45 sme sa stretli v dolnom mostenci s pani Ing. Kvassayovou z SVS.

zucastneni:
- pego a ja (arthur) za mostenec.sk Smile - skratka za komunitu ludi zijucich v dol. a hor. mostenci
- p. Milan Kovacik za redakciu Obzor
- neskor sa pridal p. Anton Svitek

pocas 'burliveho' rozhovoru sme dosli na tieto fakty:
- Ing. Kvassayova je bezmocna, aspon sa tak prezentovala
- zistili sme harmonogram prac (12-2006 ukoncenie stavby, do 10-2006 hotova cesta s tym, ze na ceste sa zacne robit buduci tyzden)
- Ing. Kvassayova vyvratila domienky, ze by kanalizacia mohla byt v zlom tech. stave - vraj robia iba kamerove, tlakove a kontrolne skusky..
- Ing. Kvassayova prislubila zapocatie finalnych prac v dolnom mostenci buduci tyzden
- stavbu musi schvalit odbor ziv. prostredia a slovenska sprava ciest
- stavbu musi prebrat aj svs - pokial by neboli spokojni s pracou a tym, ze cesta napr. nie je v povodnom (alebo aspon v podobnom) stave, stavbu od skanska nepreberu
- dalsi krok je kontaktovat Ing. Zajonca ako predstavitela skanska a prebrat konkretne kroky s nim..
napr.:
-- preco je cesta v dolnom mostenci v tak katastrofalnom stave? je to vobec normalne?
-- preco sa na ceste ani kanalizacii nic nerobi (v case ked sme boli v mostenci 10:45-12:15 sme nevideli na stavbe ziadneho robotnika ani ziadnu mechanizaciu)..
-- nechat si potvrdit harmonogram aj od neho

- nasledne zacat pracovat na organizovani peticie pre doslednu realizaciu prac

Ing. Kvassayova nas dalej informovala o tom, ze na ceste nebude novy asfaltovy koberec po celej trase..
bude sa robit iba polovica a iba na niektorych usekoch pojde koberec na celu sirku cesty.. zabavne vsak Very Happy

o tom, co planujeme pozadovat v pripravovanej peticii vas poinformuje pego..
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dáška



Bydlisko: Horný Moštenec, Rozkvet

PríspevokZaslal: 05. Sep 2006 15:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Konecne sa nasiel niekto, kto sa do toho "obul" a snazi sa pre svoju dedinu a jej obcanov nieco urobit (ked sa uz nestaraju kompetentni). Vacsina ludi len frfle a nic neurobi pre zlepsenie situacie. A najlepsie soferom autobusov, ktori su urcite zodpovedni za to, v akom stave je cesta. Cest vynimkam.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Katka



Bydlisko: HM/BA alebo skôr BA/HM

PríspevokZaslal: 06. Sep 2006 12:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte aktivisti (P+A) Very Happy

V mene vsetkych cezpolnych polomostencanov vam dakujem za prikladny pristup k rieseniu rozoberaneho problemu Wink

Prechadzam po tej ceste cca 5 krat mesacne, ale aj to mi staci na rozculenie sa. Polovicny koberec ma tiez rozosmial. Ale, odpustite mi, nechce sa mi verit buducotyzdnovemu terminu. Inak povedane, kym moja noha neprejde po novom asfalte, neuverim Smile

Este raz: HOSI, DEKUJEM Exclamation Exclamation Exclamation
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
pego
Site Admin


Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 06. Sep 2006 13:02    Predmet: Peticna akcia! Odpovedať s citátom

Ako uz Arci spominal stretnutie sice bolo, prislubene tiez cosi bolo,
ale ci ostane len na sluboch sa uvidi o cca 14dni. A to si pockame!

Ale nezostaneme len cakat. Planujeme peticnu akciu urcenu pre vsetkych,
ktori budu rozhodovat o preberani stavby.
My sa "len stazujeme" a "co vlastne od nich (SVS, Skanska, subdodavatelov..) cheme?" Tu otazku som pocul uz viac krat. Ako keby sme nemohli do toho nic povedat, lebo projet sme nezadali, Skansku neplatime, tak co cheme?

Len nikto si neuvedomuje, ako som aj Ing. Kvassayovejpovedal, ono to je "o nas bez nas". Ale my sme ti, ktorych sa to najviac dotyka. My znasame skody na autach, domoch, plotoch. Clovek uz nemoze doma ani vetrat, a to ani nehovorim o suseni pradla.

Je nam vsetkym velmi dobre zname, ze sa nic neda urobit, ale uz to trpime prilis dlho! Preco sa nedokonci jedna cast a nezacne druha? Preco je Dolny Mostenec rozbity druhy rok a mam vazne obavy ze buede aj treti. Prave tomu cheme zabranit peticnou akciou.

Chceme v nej ziadat stavebnu firmu SKANSKA aby nasadila viac pracovnikov na usek Dolny a Horny Mostenec (ako ste si viaceri urcite vsimli ich subdodavatelske firmy pendluju po celom okoli PB, a pokial nevsimli tak to mi mozete verit, lebo celu PB zopar krat za tyzden prejdem) casto sa stava, ze tam pracuje 5 ludi aj to na useku, ktory zacinaju robit a nie na dokoncovani. Taktiez chceme peticiou upozornit na postupy pri praci a zanedbavani BZOP ako napr. casto neoznacene useky. Poziadat stavebny dozor o castejsie kontrolovanie stavby. Taktiez chceme poziadat mesto, odbor zivotneho prostredia, SSC o to, aby jednoznacne pri preberani stavby ziadali o opravu tych usekov cesty, na ktorych sa sice nic nekopalo, ale odklonenim dopravy a vytlacenim jej do jedneho jazdneho pruhu (dokonca mimo pruhu) sposobili poskodenie i druhej casti cesty. No a v konecnom dosletku cheme poziadat SVS, aby pri kontrolnych dnoch boli pritomni aj zastupcovia Dolneho a Horneho Mostenca (poslanec, clenovia vyboru mestskych casti, atd.) a taktiez pri preberani stavby. Co vy na to? Neviem ci to ma vyznam, ale nemali by sme to nechat
a dufat ze ....
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Mirec9



Bydlisko: H.M. 202, / P.B.

PríspevokZaslal: 06. Sep 2006 14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

VIVAT PEGO, VIVAT ARTUR
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anonymný




PríspevokZaslal: 06. Sep 2006 15:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Vrchol bol, ze v prvy den jazdenia novych autobusov sa hned rano jeden poskodil. A to len preto, lebo ludia z firmy SKANSKA a jej subdodavatiela nemali zaujem zasypat dve jamy v Dolnom Mostenci (pri krcme u Evy a pri kulturaku). Este ze je tu aj jedna nemenovana firma, ktora sidli medzi Dolnym a Hornym Mostencom a ta (hoci nie je nijak spata so stavbou kanalizacie) rychlo zareagovala a vlastnymi mechanizmami zasypali jamy. Inak by sme asi doteraz vystupovali z novych autobusov na salasi.
arthur




PríspevokZaslal: 06. Sep 2006 16:16    Predmet: Odpovedať s citátom

ludia, nebojte sa sem prispievat pod vlastnymi menami.. nie ako anonymny..
anonymita internetu je len zdanliva Smile

no ale k veci..

ocenujem to, ze sa do toho angazovala sukromna spolocnost, ktora zo stavbou nema nic spolocne..

preco ale tato spolocnost nezasype jamy, ktore ma pred vlastnou prevadzkou? a preco zo zasypanim neprisla skor?
treba aj takymto sposobom ukazat neschopnost a absolutnu nepovolanost spolocnosti SKANSKA..
usek pred touto nemenovanou firmou je podla mna jedno z najukazkovejsie ZLE a NEODBORNE spravenych miest na celom useku..
z cesty tam zostalo torzo o sirke asi 1,5m v strede a po bokoch z jednej strany je znicena a prepadnuta cesta a z druhej strany je neoznacena jama..

ak som v niecom mimo zo svojimi uvahami, tak ma prosim nasmerujte Wink
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Minddo



Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 06. Sep 2006 21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

ta peticia, je velmi rozumna vec, chlapi ratajte so mnou!!!!
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NORDICK



Bydlisko: Horny Mostenec

PríspevokZaslal: 07. Sep 2006 7:16    Predmet: Odpovedať s citátom

arthur Napísal:
ludia, nebojte sa sem prispievat pod vlastnymi menami.. nie ako anonymny..
anonymita internetu je len zdanliva Smile

no ale k veci..

ocenujem to, ze sa do toho angazovala sukromna spolocnost, ktora zo stavbou nema nic spolocne..

preco ale tato spolocnost nezasype jamy, ktore ma pred vlastnou prevadzkou? a preco zo zasypanim neprisla skor?
treba aj takymto sposobom ukazat neschopnost a absolutnu nepovolanost spolocnosti SKANSKA..
usek pred touto nemenovanou firmou je podla mna jedno z najukazkovejsie ZLE a NEODBORNE spravenych miest na celom useku..
z cesty tam zostalo torzo o sirke asi 1,5m v strede a po bokoch z jednej strany je znicena a prepadnuta cesta a z druhej strany je neoznacena jama..

ak som v niecom mimo zo svojimi uvahami, tak ma prosim nasmerujte Wink


Ospravedlnujem sa, ten prispevok som napisal ja, len som sa zabudol prihlasit... Very Happy

A preco nezasype, respektive neupravi kus cesty pred vstupom do svojho arealu? Preco nezasypala aj ine jamy? Preco tie dva vykopy nezasypala skor? Skus sa spytat seba, ci by si ty vo svojom fachu chodil po nete a opravoval chybne www stranky... Staci takato jednoducha odpoved Question Exclamation Idea
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
arthur




PríspevokZaslal: 07. Sep 2006 8:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
Ospravedlnujem sa, ten prispevok som napisal ja, len som sa zabudol prihlasit... Very Happy

A preco nezasype, respektive neupravi kus cesty pred vstupom do svojho arealu? Preco nezasypala aj ine jamy? Preco tie dva vykopy nezasypala skor? Skus sa spytat seba, ci by si ty vo svojom fachu chodil po nete a opravoval chybne www stranky... Staci takato jednoducha odpoved Question Exclamation Idea


okej martin..

samozrejme som tym nechcel povedat, ze je vasa chyba, ze je to v katastrofalnom stave pred vasou prevadzkou, ani to ze ste povinny to ist zasypat..

ci by som vo svojom fachu chodil a opravoval chybne www stranky?
nemyslim si ze je to spravne prirovnanie, alebo adekvatna protiotazka, ale ked uz bola otazka polozena, tak za urcitych okolnosti ANO.. chodil by som a opravoval chybne www prezentacie.. Smile vsetko zavisi od okolnosti.. Smile vzdy musi byt urcita motivacia..

nechajme to ale uz tak..

<monolog>
cely usek od zaciatku dolneho mostenca az po samy koniec horneho mostenca je tak rozbity, ze sa to neda ani opisat.. nemam na to slov.. je to katastrofa.. to vari ani nie je mozne, ze sa da takto rozbit cesta..
to sa uz ani neda viac rozbit, SKANSKA totiz dokazala maximum.. skutocne sa to uz horsie urobit nedalo.. keby sme chceli najst nejaku firmu aby nam viac rozbila cestu, tak by sme ani ziadnu nenasli..
</monolog>
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
pego
Site Admin


Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 07. Sep 2006 8:47    Predmet: oprava "www" stranok Odpovedať s citátom

Len pre uvolnenie atmosfery ...he he....
ak chce niekto opravit chybnu www stranku tak sa na to podujmem, aj ja to zvladnem hadam Laughing ... (ale len "mostenskych" Rolling Eyes )
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
NORDICK



Bydlisko: Horny Mostenec

PríspevokZaslal: 07. Sep 2006 8:59    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, nechajme to tak. Len este jedna poznamka. Opravovanie www stranok je sice casovo narocne, ale financne ta to nestoji nic... A uz len na zasypanie jamy musis ratat, nakup materialu, dopravu, pracovnu silu, ... A preto sa pytam: preco by mala nezainteresovana strana robit nieco, za co je zodpovedny niekto iny? A este to robit na vlastne naklady???
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
arthur




PríspevokZaslal: 07. Sep 2006 9:20    Predmet: Odpovedať s citátom

NORDICK Napísal:
OK, nechajme to tak. Len este jedna poznamka. Opravovanie www stranok je sice casovo narocne, ale financne ta to nestoji nic... A uz len na zasypanie jamy musis ratat, nakup materialu, dopravu, pracovnu silu, ... A preto sa pytam: preco by mala nezainteresovana strana robit nieco, za co je zodpovedny niekto iny? A este to robit na vlastne naklady???


este raz opakujem, v ziadnom pripade som tym nechcel povedat, ze by ste mali ist zasypat jamy na vlastne naklady, ked za to nenesiete ziadnu zodpovednost..
ospravedlnujem sa ak to nespravne vyznelo..

chcel som tym len poukazat aj na ine skutocnosti..

nieco mimo temy a uz s tym koncim Wink
<offtopic>
je nezmysel mysliet si, ze dusevna robota nevyzaduje ziadne financie..
su to dlhodobo vynakladane financie a ine naklady (aj priame):
- potrebne technicke vybavenie
- potrebne programove vybavenie
- vedomosti
- odbornost
- skusenosti
- dodatocna pracovna sila (vacsinou na projektoch pracuje viac ludi ako team)
</offtopic>

dakujem za priestor Smile
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
NORDICK



Bydlisko: Horny Mostenec

PríspevokZaslal: 07. Sep 2006 9:22    Predmet: Odpovedať s citátom

arthur Napísal:
NORDICK Napísal:
OK, nechajme to tak. Len este jedna poznamka. Opravovanie www stranok je sice casovo narocne, ale financne ta to nestoji nic... A uz len na zasypanie jamy musis ratat, nakup materialu, dopravu, pracovnu silu, ... A preto sa pytam: preco by mala nezainteresovana strana robit nieco, za co je zodpovedny niekto iny? A este to robit na vlastne naklady???


este raz opakujem, v ziadnom pripade som tym nechcel povedat, ze by ste mali ist zasypat jamy na vlastne naklady, ked za to nenesiete ziadnu zodpovednost..
ospravedlnujem sa ak to nespravne vyznelo..

chcel som tym len poukazat aj na ine skutocnosti..

nieco mimo temy a uz s tym koncim Wink
<offtopic>
je nezmysel mysliet si, ze dusevna robota nevyzaduje ziadne financie..
su to dlhodobo vynakladane financie a ine naklady (aj priame):
- potrebne technicke vybavenie
- potrebne programove vybavenie
- vedomosti
- odbornost
- skusenosti
- dodatocna pracovna sila (vacsinou na projektoch pracuje viac ludi ako team)
</offtopic>

dakujem za priestor Smile


Ja zase netvrdim, ze opravit www stranku nic nie je. A ze nic k tomu netreba... A predsa, Arthurko, mame obaja pravdu a som rad, ze sme sa zhodli. A urcite sa zhodneme aj na tom, ze SKANSKA to flaka kade chodi...
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
arthur




PríspevokZaslal: 07. Sep 2006 9:24    Predmet: Odpovedať s citátom

NORDICK Napísal:
Ja zase netvrdim, ze opravit www stranku nic nie je. A ze nic k tomu netreba... A predsa, Arthurko, mame obaja pravdu a som rad, ze sme sa zhodli. A urcite sa zhodneme aj na tom, ze SKANSKA to flaka kade chodi...


suhlas
_________________
.. ziadny dobry skutok nezostane nepotrestany..
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dáška



Bydlisko: Horný Moštenec, Rozkvet

PríspevokZaslal: 08. Sep 2006 15:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Peticiu plne podporim. A myslim, ze aj vsetci ostatni Mostencania, ktori maju este aspon trochu rozumu.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cica



Bydlisko: Horný Moščenec

PríspevokZaslal: 09. Sep 2006 23:15    Predmet: Re Odpovedať s citátom

Teda, nemohol by to admin zhrnúť do bodov??? Sa mi to nechce všetko čítať...

K téme cesta: mne už to pomaly začína byť šuma fuk. Aj tak neverím, že tá cesta bude nakoniec zjazdná, ona vlastne nikdy poriadne nebola a lepšia ako teraz musí byť, lebo horšie to už nebude. Napokon budeme všetci radi, keď sa tu vôbec bude dať prejsť.

Všetka snaha vyzerá zbytočná a efekt zanedbyteľný. Veď stačí spomenúť, ako náš apko behali na korade a fotili, vypisovali mailíky kade-tade, dokonca aj do objednávajúcej firmy tuším v Belgicku a čo mu to bolo platné? Nič. Popísali s ním, sľúbili nápravu a efekt vidíme všetci. Tak sa na to aj tata nakoniec vykašľal.

Beztak, petícia určite bude podporená všetkými členmi mojej rodiny (dobrovoľne i nasilu). A ak by mal admin záujem o fotky bágra prepadnutého pod cestu s lyžicou nedbalo prevesou skrz našu krásnu bránu (sama som ju natierala), nech mi pošle číslo a ja prepošlem ako mms. Nemám na počítači bluetooth a fotečka je v mobile. ICQ 235-772-022.

A k tomu, že ľudia nadávali na šoférov busov: No mňa by tiež parádne po 8 hodinách v robote vytočilo, keby mi niekto na salaši zahlásil "KONEČNÁ". A určite každý, kto zúril, nezúril na šoféra, ale na princíp. Len to zlá osoba odniesla.

Pevné nervy, zadky a gumy všetkým!
_________________
Martina Bednárová
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pego
Site Admin


Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 11. Sep 2006 21:03    Predmet: Clanok v OBZORE Odpovedať s citátom

Dodržia ďalší termín odovzdania?
Považská Bystrica – Hnev, prach a pokazené autobusy. Tak sa dá momentálne popísať situácia, ktorá vládne v mestských častiach Považskej Bystrice v Hornom a Dolnom Moštenci.
Keď sa začalo v nich s výstavbou kanalizácie, miestni občania netušili, čo ich čaká. „Vtedy sme si vypočuli sľuby na termíny ukončenia, spôsob výstavby... Teraz vidíme, že boli nereálne. Veď kto to kedy videl, aby sa na takto dôležitej stavbe pracovalo iba niekoľko hodín týždenne?“ sťažujú sa. O trampotách obyvateľov Moštenca hovorí aj jeho webová stránka. Mnoho kritiky z ich strany odznelo napríklad na systém práce. Nepáči sa im, že robotníci, ktorí na stavbe pracujú, sa presúvajú aj viackrát počas týždňa na ďalšie pracoviská, čo podľa nich naťahuje dobu odovzdania.„Ak chcete vysušiť vypratú bielizeň, musíte si nechať pranie najmä na víkend, keď nechodí toľko áut,“ tvrdí pani Želmíra. K nej sa pridáva ďalší obyvateľ, ktorý poukazuje na kvalitu cesty. „Na výmoľoch som si poškodil auto. Nahradí mi dodávateľ stavby spôsobenú škodu? A nie som sám. Zabrať dostávajú aj autobusy. Prednedávnom sa tu poškodili hneď dva, jeden z nich bol úplne nový,“ sťažuje sa pán Artur. Pridávajú sa k nemu aj ďalší obyvatelia: „Je tu katastrofálna situácia. Všetci o nej vedia, ale nič sa nedeje.“ Podľa zástupkyne dodávateľa stavby, ktorým je spoločnosť Skanska, Magdalény Dobišovej, o sťažnostiach obyvateľov vedia. „Chápem pohľad obyvateľov. Na výkopových prácach sa pracovalo nepretržite. No pri betonáži sa to už nedá, pretože technologický proces má svoj postup. Celá stavba sa realizuje za plnej premávky, pretože vzhľadom na polohu a dostupnosť nie je možno žiadna obchádzka. Pokiaľ ide o dopravné nehody z dôvodu stavby, treba ich hlásiť na políciu. Otázkou ale je, ako ku nim došlo. Či náhodou nie nerešpektovaním dopravného značenia, ktoré upozorňuje na dočasné obmedzenia,“ reaguje Dobišová.
V Moštenci sme zastihli aj Janu Kvaššayovú z investorskej spoločnosti SVS Inžiniering, s. r. o. „Je pochopiteľné, že výstavba sa dotýka priamo občanov a obmedzuje na istý čas ich bežný spôsob života. Nie je pravda, že ich sťažnosti zostávajú nevypočuté. O problémoch s nimi diskutujem, sťažnosti postupujem priamo kompetentným zástupcom zhotoviteľa a technického dozoru. Riešia sa počas kontrolných dní, i keď nie je možné všetky vyriešiť. Faktom ale je, že nie vždy majú občania správne informácie. Na pomalý postup prác nemá napríklad vplyv zlá organizácia práce, ale aj technologické postupy, príp. ďalšie vplyvy,“ vysvetľuje Kvaššayová. Podľa nej kontrolné dni bývajú pravidelne každý týždeň, až na pár výnimiek počas sviatkov či dovoleniek. „ A pokiaľ ide o autobusy, v polovici augusta sa informovali zástupcovia mesta, či bude vozovka opravená, nakoľko plánujú nasadiť nové autobusy. Zhotoviteľ ma informoval, že sa pokúsia, ale nie je to isté. Preto som mestský úrad upozornila, aby uvážili, či by nebolo vhodné posunúť termín zaradenia nových autobusov do tejto mestskej časti.“
Kritická situácia v Moštenci ešte nejaký čas potrvá. Pôvodný termín ukončenia stavby – august totiž nebol dodržaný. „Dodatkom k zmluve sa posunul až na december. Upravený harmonogram predpokladá, že práce by mali byť zrealizované do októbra a ďalšie administratívne úkony do decembra,“ informuje Kvaššayová. Jej slová potvrdzuje aj Dobišová. „Termín ukončenia prác sa posunul na základe investorovej požiadavky, ktorý rozšíril zmluvu o ďalšie práce. Najneskôr do 20. septembra bude Dolný Moštenec vyasfaltovaný a zjazdný. V Hornom Moštenci ukončujeme prípojky a príprava na betonáž začne 13. tohto mesiaca. Do tohto termínu ukončíme skúšky vodotesnosti a kamerové skúšky, a až potom môžeme začať s úpravou ciest. Samozrejme sú veci, ktoré ovplyvniť nemôžeme, a to je počasie, ktoré môže práce trochu skomplikovať. Napriek týmto všetkým faktorom predpokladáme, že cesta v Hornom Moštenci bude zjazdná najneskôr do konca októbra. Chápeme sťažnosti občanov, ale i touto cestou ich chceme požiadať o trpezlivosť, pretože je v záujme nás všetkých, aby boli práce vykonané v čo najlepšej kvalite, pretože technologické procesy sa nedajú urýchliť,“ žiada obyvateľov o trpezlivosť zástupkyňa dodávateľa stavby.
„Sami sme zvedaví, ako celý problém dopadne, kedy sa vyrieši. Zatiaľ máme iba sľuby a škody, spôsobené na našom majetku,“ hovoria obyvatelia oboch Moštencov. Či sa odvezú domov po novej ceste v sľúbenom termíne? Netušia to, ale z celého srdca si to želajú. (mk)
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Katka



Bydlisko: HM/BA alebo skôr BA/HM

PríspevokZaslal: 12. Sep 2006 7:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Dojímave.... Crying or Very sad
Slzy sa mi tlačia do očú z tých inžinierskych žvástov....
Oni nás prosia o trpezlivosť, my ich prosíme, aby sa trochu rozhýbali. Takto sa môžeme prosiť aj do apríla... V máji zlezie sneh a v júni 2007 možno budeme mať cestu.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    moštenec.sk -> Dianie v Moštenci
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 3 z 5

 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group