moštenec.sk
 FAQFAQ    HľadaťHľadať    Zoznam užívateľovZoznam užívateľov    RegistráciaRegistrácia   NastaveniaNastavenia   PrihláseniePrihlásenie 

Zamyslenie nad cestou domov

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    moštenec.sk -> Dianie v Moštenci
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
xxxxxx




PríspevokZaslal: 24. Jan 2009 23:43    Predmet: Zamyslenie nad cestou domov Odpovedať s citátom

Pri nasledujúcej ceste domov si prosím vzpomeň vždy na túto príhodu:

Werner sa pozrel ešte raz na tacho, než chcel spomaliť

78 km/h cez dedinu.

Tretí raz, čo ho tento rok chytili...

Policajt, ktorý ho zastavil, vystúpil z auta a s blokom v ruke kráčal k Wernerovmu autu.

Je to Christian alebo nie?

Uniforma ho trocha zmenila, ale bol to Christian z kostola!

Werner sa vtlačil hlbšie do svojho sedadla.
Bolo to horšie ako pokuta.

Policajt známy z kostola chytil známeho z toho istého kostola.

Ahoj Christian. To je sranda, že sa zasa vidíme!

Ahoj Werner. Christian sa neusmial.

Vidím, že si ma zasa chytil, keď som sa ponáhlal domov, aby som uvidel ženu a deti

"Áno je to tak". Policajt Christian sa zdal byť nesvoj.

"V posledné dni som odchádzal vždy veľmi neskoro z kancelárie a už som bol myšlienkami na zajtrajšom rodinom výlete.

Koľko si mi nameral?"
"Sedemdesiat."
"Ale Christian, počkaj trochu. Ako som ťa uvidel, ihneď som sa pozrel na tachometer!

Myslím si že to bolo len 65 km/h !"

Werner sa snažil pri každej ďalšej pokute cigániť lepšie!

Vynervovaný sa pozeral na prístrojovú dosku.

Christian ale usilovne písal niečo do bloku.

Prečo nechce vidieť vodičák a papiere tak ako vždy?

Vždy to nejako prešlo, aj keď to bolo potom vždy nepríjemné sa stretnúť v nedelu pri bohoslužbe a sedieť vedľa seba v jednej lavici.

Nedočkavo povedal: "Stále to je na tvojom rozhodnutí. Určite som porušil dopravné predpisy, ale nedalo by sa teraz jedno očko privrieť, alebo....?"


Christian písal ďalej, potom vytrhol papier z bloku a dal ho Wernerovi.

"Ďakujem." Werner nedokázal skryť vo svojom hlase sklamanie.

Bez jedného slova sa vrátil Christian späť k svojmu hliadkovému autu.

Werner čakal a pozoroval ho v spätnom zrkadle.

Potom otvoril zložený papier a bol zvedavý koľko ho teraz tento špás bude stáť?

He, to je vtip? Nebol to žiadny pokutový blok!

A potom Werner začal čítať:
"Milý Werner, mal som malú dcéru. Keď mala päť, zomrela pri dopravenej nehode.
Jednoducho povedané, ten chlap bol moc rýchly. Dostal pokutu, mal súd a potom tri mesiace v lochu a potom bol ten muž znovu voľný. Voľný, aby mohol objať svoje obidve dcéry.

Ja som mal len jednu, a budem musieť čakať až ju budem môcť znovu objať v nebi,

Tisíckrát som sa pokúšal tomu mužovi odpustiť.

Možno že som to dokázal, ale na ňu musím myslieť stale.

Aj teraz.

Modli sa prosím za mňa. A dávaj si prosím pozor, Werner.
Môj syn je to jediné čo mi ešte zostalo

Zdravím ťa, Christian."

Werner sa otočil a uvidel Christiana odchádzať.

Ten sa znovu vracal tou istou cestou späť.

Werner sa na neho pozeral, pokiaľ mu nezmizol s očí

Až po niekoľkých minútach sa pomaly rozbehol smerom domov.

V duchu sa modlil a prosil o prepáčenie a ako prišiel domov objal svoju prekvapenú ženu a dcéru v náručí pevným stiskom.



Život je veľmi cenný.

Zaobchádzaj s ním svedomite a opatrne.

Je to veľmi dôležitá zvesť, prosím daj ju ďalej svojím priateľom

Jazdi opatrne a s pochopením pre ostatných

Nikdy nezabudni, že auto sa dá kúpiť vždy,

ale ľudský život .........

Je to sranda, že človek dostane 1000 "vtipov" cez e-mail a tie sa ihneď rozšíria ako oheň.

Ale keď sa majú rozšíriť správy, ktoré by stáli za zamyslenie, ktoré by mohli ovplyvniť náš život, ľudia rozmýšlajú či ich rozposlať a komu ich poslať, alebo...?

Myslím si, že táto správa by stála za veľmi častú a pravidelnú poštu
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cica



Bydlisko: Horný Moščenec

PríspevokZaslal: 10. Júl 2009 7:41    Predmet: čo sa inde nehodilo... Odpovedať s citátom

Apropo cesta domov:
V Dolnom Moštenci síce majú chodník, ale ľudia sa vláčia po druhej strane cesty, čo ešte viac zužuje vozovku, v prípade stretu dvoch osobných áut je tam problém a nieto pri snahe jedného z vodičov vyhnúť sa chodcovi. Zároveň pozdravujem tých, ktorí parkujú na opačnej strane vozovky, ako je chodník, najmä v zákrutách. A vôbec, pozdravujem všetkých dolnomošteňanov, ktorí zrejme považujú parkovanie na ceste v nepriehľadných zákrutách za svoju špecialitku. Konkrétne myslím zákrutu hneď pri vchode do obce smerom z PB, ďalej zákrutu medzi krčmou a kostolom, kde pravidelne stávajú 2-3 autá a v neposlednom rade tých, čo parkujú hneď za zákrutou za mostom.
_________________
Martina Bednárová
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Minddo



Bydlisko: Horný Moštenec

PríspevokZaslal: 17. Júl 2009 16:33    Predmet: Re: čo sa inde nehodilo... Odpovedať s citátom

Cica Napísal:
Apropo cesta domov:
V Dolnom Moštenci síce majú chodník, ale ľudia sa vláčia po druhej strane cesty, čo ešte viac zužuje vozovku, v prípade stretu dvoch osobných áut je tam problém a nieto pri snahe jedného z vodičov vyhnúť sa chodcovi. Zároveň pozdravujem tých, ktorí parkujú na opačnej strane vozovky, ako je chodník, najmä v zákrutách. A vôbec, pozdravujem všetkých dolnomošteňanov, ktorí zrejme považujú parkovanie na ceste v nepriehľadných zákrutách za svoju špecialitku. Konkrétne myslím zákrutu hneď pri vchode do obce smerom z PB, ďalej zákrutu medzi krčmou a kostolom, kde pravidelne stávajú 2-3 autá a v neposlednom rade tých, čo parkujú hneď za zákrutou za mostom.

Cica máš uplnú pravdu, súhlasím s tebou na 100% Ten chodník tam vôbec nemuseli robiť, mohla byť o to širšia cesta. Aj keď chodník má svoje miesto, ale v Dolnom stráca význam.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dáška



Bydlisko: Horný Moštenec, Rozkvet

PríspevokZaslal: 20. Júl 2009 16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

No, keby dolnomošteňania čo i len tušili, že aj ja tadiaľ jazdím autom, chodili by nie po chodníku, ale až poza ploty! Very Happy
_________________
Čo ma nezabije, to ma posilní.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    moštenec.sk -> Dianie v Moštenci
Strana 1 z 1

 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group